שם מלא
*
טלפון
דוא”ל
*
אני מאשר קבלת חומר פרסומי
קטגוריה תחתונה » אוכל לכלבים

אוכל לכלבים

כיצד כלבים יכולים לשמור על חיינו?

כלבים הינם חבריהם הנאמנים ביותר של בני האדם. הם יודעים לזהות ולקרוא את כל מצבי הרוח שלנו גם בלי יותר מידי רמזים. בעת שאנו עצובים, ניתן לראות כי הכלבים מזהים מצב רוח ירוד אצלנו ומתגייסים למטרה לעודד אותנו אם זה ע"י ישיבה או שכיבה קרובה אלינו או ע"י ליקוק רטוב ומעודד.

לעיתים, הכלבים שלנו יכולים להציל את חיינו בסיטואציות שונות בחיים. קרו לא מעט מקרים בעבר, שהאדם עצמו לא ידע כי הוא עובר התקף וכלבו זיהה זאת מיד ודאג לנבוח ולבקש עזרה מהסובבים אותם על מנת שיעזרו לבעליו. אחד מהתופעות המדהימות ביותר הוא שהכלב יודע לזהות לפני בעליו את ההתקף ובזכות זאת להציל את חייו.

נכון, זה יכול להישמע כמו מדע בדיוני ותסריט לסרט מצוין, אך בפועל מחקרים מראים שכלבים מצליחים לאבחן התקפים ואירועים שונים באמצעות חוש הריח שלהם. כלבים יכולים לזהות באמצעות חוש הריח שלהם גידולים סרטניים שונים כמו סרטן השד, סרטן העור ואפילו סרטן שלפוחית השתן. מחקרים אלו מוכיחים עד כמה כלבים הינם בעלי חוש ריח חזק ומסוגלים לזהות אצל בני האדם תאים סרטניים ממש כמו רופאים!

לאחר שהכלבים מזהים את הגידולים, הם דואגים להפנות את תשומת ליבו של בעליהם לשומה חשודה שנמצאת בגופו. כמו כן, האבחונים של הכלבים לא תמיד מדויקים, שכן האבחון שלהם נעשה באמצעות חוש הריח.

ישנם מוסדות ומרכזים אשר הבינו כי ביכולתם לאלף את הכלבים להשתמש בחוש הריח שלהם ולהציל את בעליהם. במרכז אשר נמצא באנגליה, הכשירו כלבים לזהות התקפי אפילפסיה, דבר שעוזר מאוד לבעליהם של הכלבים, שכן הכלבים יכולים לאתר את ההתקף ולהזהיר את הבעלים שלהם גם כ-45 דקות לפני ההתקף!


כיצד נשמור על בריאותם של כלבנו בעזרת אוכל לכלבים

על מנת לשמור על בריאותם של הכלבים עלינו לדאוג להם לאוכל לכלבים אשר מתאים בייחוד להם וזאת על מנת לשמור על בריאותם לאורך זמן. על מנת לדאוג שבריאותם של הכלבים אינה תיפגע עלינו לספק להם אוכל לכלבים במיוחד עבורם ושמתאים גם לגילם ולגזעם.

לדוגמא, כלבים אשר הינם פעילים מאוד, בדרך כלל כלבים שנעזרים בהם לצורכי עבודה, או כלבים עם בעלים שהינם ספורטיביים מאוד מומלץ להעניק לכלבים אלו מזון עתיר חלבון. כפי שאדם שמתאמן זקוק לחלבון על מנת לבנות את שריריו כך גם שריריהם של הכלבים.

בנוסף, מומלץ לא לערבב בין אוכל לכלבים צעירים לכלבים מבוגרים, שכן במזון לגורים יש כמות גבוהה של חלבון שאינה מתאימה לכלבים מבוגרים. כלבים שהינם גורים ואוכלים את האוכל של הכלבים המבוגרים עלולים לסבול מבעיות בכליות ועודף בחלבון בדיוק כמו בני אדם, לכן כדאי להתאים לכל גיל את האוכל אשר מתאים לו.

על מנת לשמור על הבריאות של הכלבים, עלינו להימנע מלתת להם שאריות של אוכל, במיוחד אם הוא מכיל תבלינים שונים, למשל, תבלינים מלוחים, מתוקים, מרים ועוד, הכלבים אינם יכולים לעכל את האוכל כמו בני האדם עלולים לסבול משלשולים וכאבי בטן.


כיצד נתאים את האוכל לגילם של הכלבים

במידה ויש לכם כלב בבית ואתם רוצים להתאים עבורו את המזון המתאים ביותר עבורו, אתם יכולים להתייעץ עם המוכר בחנות או עם הווטרינר אשר מטפל בכלב שלכם. כאשר תתייעצו את המוכר בחנות או הווטרינר תצטרכו לקחת בחשבון כמה אלמנטים חשובים שיעזרו לכם לבחור מזון לכלבים אשר מתאים ביותר עבור הכלבים:
 
  1. אוכל לכלבים עפ"י גילם– כאשר אתם מתלבטים במה לבחור, קחו בחשבון שגורים וכלבים מבוגרים לא יכולים לחלוק את אותו מזון. וזאת מכוון, שכל אחד מהם יגיב בצורה לא טובה לאוכל של השני. האוכל של הגורים הוא בעל אחוזים גבוהים של חלבון, דבר שאינו מומלץ עבור הכלבים המבוגרים.
  2. החלפת המזון לכלבים תעשה בהדרגה- במידה ואתם רוצים להחליף את האוכל של הכלבים באוכל בוגר יותר עליכם לקחת בחשבון שזה צריך להיעשות בהדרגה ובאיטיות. כשם שלא ניתן לתינוק לאכול אוכל רגיל בשלב מוקדם מידי, כך גם אצל כלבים. עליכם להתחשב בקצב הגדילה של הכלבים ולהבין כי המעבר בין המזונות השונים עלול להיות תהליכי. על מנת שתוכלו לבצע תהליך זה תוכלו בתחילה להניח לכלב כמות קטנה של האוכל החדש בתוך האוכל הישן, ובמידה והכלב אוכל ניתן להמשיך את התהליך ובכל פעם להוסיף עוד כמות מהמזון החדש עד שהכלב יתרגל למזון.
  3. מזון לכלבים בעל חלבונים– כדאי לכם לברר אודות אחוזי החלבון שמתאימים לכלב שלכם ובנוסף לכך, חשוב שתדעו מהו אותו מקור חלבון שיכול להעניק לכלבים בריאות טובה יותר. במידה ואתם בוחרים מקור חלבון, כדאי שתבחרו בבשר איכותי, כיום קיימים בשוק מזונות בעלי אחוז חלבון שונים, זה יכול להתחיל מרמה של 20% ועד רמה של 90%. כמובן שעדיף להתייעץ עם וטרינר ולא לקחת החלטות על דעת עצמכם, הווטרינר ינחה אתכם בכל הקשור לגילו של הכלב ולמצבו הבריאותי וכמה אחוזי חלבון מומלצים עבורו.


    כלבים, לעומת בני האדם אינם יכולים לדעת מהו האוכל הבריא ביותר עבורם ולכן הם זקוקים לנו על מנת שנאכיל אותם באוכל מזין ואיכותי. כאשר הכלב רואה את בעליו יושב על יד השולחן, הוא מתגרה מהאוכל שלו ולא בדיוק מודע איזה מזון עדיף לו לאכול ומאיזה מזון עדיף לו להימנע. הכלבים אמנם לא יודעים זאת, אך אנחנו בני האדם כן. נוכל לשמור על הבריאות של הכלבים בכך שלא ניתן להם שאריות שעל השולחן החל מתבלינים שונים, בצל, שום ובייחוד שוקולד. מרכיבים אלו אולי טעימים ובריאים עבורנו אך לא עבור הכלבים
     
פקע היפר גן רחובות
סגור חלון