בימינו יש חשיבות רבה ומודעות גוברת לנושא המחסור במים. כולנו מרגישים את האחריות לשינוי שאנחנו כאזרחי המדינה יכולים לתרום למצב משק המים בארצנו..
דילמה אחת ונפוצה מאוד בקרב אנשים בעלי גינות פרטיות מתבטאת בשאלה- האם דשא טבעי או דשא סינטטי? כמובן שעקב המצב ההולך ומחריף של הצורך בשמירה על המים בארצנו, לא מעטים מחליטים לוותר על חלקת האלוהים הקטנה שלהם ומחליטים לייבש את גינתם.
לאחרונה הולך ומתפשט התחליף לבזבזן המים העיקרי (דשא טבעי) והוא דשא סינטטי, השימוש בדשא מלאכותי החל דווקא בקרב הצרכנים הפרטיים, אלו הדורשים שינוי חיובי בחייהם ואיכות חיים טובה יותר.

להלן ההשוואה בין דשא טבעי לדשא סינטטי:
ראשית מבחינת החיסכון הכספי בהוצאות שוטפות של כל אחד ואחת מאתנו. רבים נבהלים מעט ממחירו של הדשא הסינטטי, לעומת הטבעי אך לטווח ארוך ההשקעה בסינטטי משתלמת יותר ממספר סיבות, בין היתר מבחינת התחזוקה השוטפת של הדשא. בדשא סינטטי לעומת דשא טבעי יש חסכון בשעות עבודה של כיסוח ובחומרי הדברה ודישון. חסכון מהותי נוסף הינו החסכון בהשקיה, דשא סיננטי אינו זקוק כלל למים, לכן החסכון מתבטא בכ-700 ליטר מים ביום (כמובן שתלוי בגודל הדשא).
דשא סינטטי הינו בעל מרקם ומשטח אחיד אשר לא מצמיח עשבים מיותרים וכמובן לא משמש בית גידול לחרקים שונים. תקופות האחריות הניתנות ע"י חברות המייבאות דשא סינטטי נעות בין 3-10 שנות אחריות וע"פי סקר שוק שנערך על-ידנו אורך חיים פוטנציאלי של דשא סינטטי עולה על 13 שנה מה שמגביר את היתרון בהשקעה כיום ואת החסכון לטווח הארוך.
בהמשך לנאמר קיים יתרון משמעותי להתקנת דשא סינטטי בבתים ובמקומות ציבוריים בהם ילדים משתעשעים; הדשא תמיד נראה ירוק ורענן, רך ומלטף דבר שמעניק לילדים ולהורים תחושה של רוגע ובטחון כיוון שאין סיכוי שידקרו מקוצים יבשים, מחרקים בלתי רצויים וכמובן שאין סיכוי להרעלה מחומרי הדברה וריסוס (כצפוי בדשא טבעי).
כמו כן, חלה עלייה ניכרת בהתקנת דשא סינטטי בבתי אב קומתיים, הדשא הסינטטי מתאים להתקנה בדירות גג או מרפסות, כל אחד יכול להינות מהמראה היוקרתי והאיכותי שמעניק הדשא הסינטטי.
הדשא הסינטטי מעניק פתרון עכשווי ומציאותי לבעיית המים ומפחית את הצורך בטיפול השוטף הקיים בדשא טבעי.
סוגי הדשא הסינטטי הם רבים ומגוונים וכמסקנה שלנו אליכם , מומלץ לבצע בדיקה קטנה על סוגי הדשא והאיכויות הנגזרות ממנו ולא לבצע רכישה ללא סקר שוק על הערך המוסף אותו מקבלים בעת ביצוע הרכישה וההתקנה.